Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Przedłużona gwarancja fabryczna - co sądzicie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Przedłużona gwarancja fabryczna - co sądzicie?

    Zamieszczone przez leff
    zamek do podlokietnika przedniego mozna normalnie dokupic jesli nie sa wyrwane mocowania - koszt ok 70 PLN
    Ja kupowałem za 35 zł

    [ Dodano: Sro 01 Cze, 11 07:10 ]
    Zamieszczone przez alfee
    Ale trzeba się zastanowić, czy to ma sens. Bo tak naprawdę ten zatrzask nie jest potrzebny do niczego.
    Ma sens bo się wyłamują zawiasy klapki
    0
    TAK
    0%
    0
    NIE
    0%
    0
    nie mam zdania
    0%
    0

  • #2
    [O2] Przedłużona gwarancja fabryczna - co sądzicie?

    Witam serdecznie,

    Za kilka dni odbieram nowe auto.
    Octavia 2 Combi FL 1.8 TSI + DSG (7-biegowa)

    Salon proponuje wydłużenie gwarancji fabrycznej o dodatkowe 2 lata (ze standardowych 2 lat do 4 lat z limitem 120 000 km) za dodatkową opłatą 3000 zł brutto.

    Jak myślicie, czy warto? (załączyłem ankietę dla ułatwienia)

    Przewiduje przebiegi około 25 000 km rocznie.

    Dziękuję z góry za odzew i pozdrawiam

    PS.
    Za jakiś czas zdam relację z pierwszych jazd, bo sam jestem bardzo ciekawy jak się tym moim autem jeździ na dłuższych trasach.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez hondzik
      Salon proponuje wydłużenie gwarancji fabrycznej o dodatkowe 2 lata (ze standardowych 2 lat do 4 lat z limitem 120 000 km) za dodatkową opłatą 3000 zł brutto.

      Jak myślicie, czy warto? (załączyłem ankietę dla ułatwienia)
      nie, swoją drogą poczytaj warunki tej gwarancji, pewnie się okaże, że na połowę części jej nie ma.
      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

      Komentarz


      • #4
        Jest kilka wariantów tej gwarancji.
        Dopiero "droższe" są warte uwagi moim zdaniem.
        100 000 km auto powinno wytrzymać i przejechać bez żadnej awarii

        Gwarancje można dokupić nawet po roku ale wtedy więcej kosztuje.
        Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

        Komentarz


        • #5
          Z tego co wiem istnieją takie oto opcje:

          Przedłużenie gwarancji fabrycznej o 2 lata
          -z limitem 60 000 km: koszt 1500 zł brutto.
          -z limitem 120 000 km: koszt 3000 zł brutto.
          Obie opcje muszą być wykupione przed odbiorem auta z salonu.
          Wg zapewnień sprzedawcy gwarancja jest realizowana na tych samych warunkach co gwarancja fabryczna.

          Przedłużenie gwarancji na zasadzie dodatkowego ubezpieczenia na warunkach zewnętrznej firmy ubezpieczeniowej.
          Do wykupienia w dowolnym czasie, ale przed 18 miesiącem eksploatacji auta.
          Możliwy okres ubezpieczenia 1,2 lub 3 lata.
          Cena zależy od pojemności silnika (podam przykład dla pojemności pomiędzy 1601 - 2000cm3).
          Ceny dla dodatkowego ubezpieczenia na rok/dwa/trzy.
          - pakiet Pełny (1380/2390/3480)
          - pakiet Komfortowy (1210/2080/3040)
          - pakiet Rozszerzony (830/1440/2100)
          - pakiet Podstawowy (630/1100/1600)

          Nie mam niestety warunków tych pakietów, więc nie jestem w stanie ich w tej chwili porównać.

          Komentarz


          • #6
            Proszę bardzo zakres ubezpieczenia.
            owa
            Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

            Komentarz


            • #7
              Ja mam tą opcję za 1500 - moim zdaniem nie warto, ale przy Twoich przebiegach może być dobre z tak wysokim limitem.

              Niby DSG sie nie psuje ale kto wie...
              Arctic 1.8 TSI DSG7

              Komentarz


              • #8
                jestem zaskoczony odpowiedziami w ankiecie.
                Do tej pory brak odpowiedzi na TAK.

                Wygląda na to, iż nasze autka się nie psują i dodatkowa gwarancja jest zbędna.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez hondzik
                  jestem zaskoczony odpowiedziami w ankiecie.
                  Do tej pory brak odpowiedzi na TAK.

                  Wygląda na to, iż nasze autka się nie psują i dodatkowa gwarancja jest zbędna.
                  Psuja sie, ale rzadko a posiadanie gwarancji to kij ktory ma dwa konce - trzeba jezdzic na przeglady do ASO. Czyli placisz 3000 za przedluzenie gwarancji a potem jeszcze dokladasz za (watpliwej jakosci) przeglady. Za te pokazna kwote mozna wiele w samochodzie naprawic gdyby (tfu tfu) cos sie zepsulo.

                  Komentarz


                  • #10
                    Naprawdę sądzicie, że gwarancja przedłużona do 4 lat dla silnika, który pojawił się dwa lata temu i stanowi skok technologiczny i zupełnie nowe doświadczenie dla VAG jest bez sensu?

                    Większość użytkowników i tak jeździ do serwisu przez pierwsze 3-4 lata, a tym bardziej z TSI się do pana Mietka nie pojedzie, żeby młotkiem poklepał skoro SAP jeszcze tematu nie opanował...

                    Sądzę, że biorąc po uwagę ryzyko (np. pęknięcia łańcucha rozrządu, o którym była na tym forum mowa) warto chyba wydać 3tys.PLN na spokojny sen. A jak ktoś zrobi przez te 4 lata mniej niż 60tys. (a głównie tacy kupują benzynowe silniki) to już w ogóle 1,5tys. go nie zbawi... Ja kupując 1.2TSI, 1.4TSI czy 1.8TSI bym się mocno zastanowił nad tą opcją, tym bardziej, że jest ona o niebo lepsza niż ubezpieczenie...

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez majkel123
                      Niby DSG sie nie psuje ale kto wie...
                      Znajomy z salonu Skody mówi, że mają masę klientów z popsutą skrzynią DSG i on by samochodu z tą skrzynią nie kupił :diabelski_usmiech.

                      P.S. Ale ja bym i tak nie brał rozszerzonej gwarancji :!:
                      S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                      Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                      -------------------------------------------------------------------------
                      O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                      O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                      O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                      Komentarz


                      • #12
                        wywalone siano... do tego czasu jaki Ci padnie np skrzynia to te 3000 PLN w Twojej kieszeni lepiej zapracują niż śmieszna gwarancja producenta...

                        odpowiedź jedyna słuszna moim zdaniem NIE
                        Черный Bymep

                        Komentarz


                        • #13
                          Kolejna przygoda z 1.8TSI: Forum - Octavia Club Polska
                          Ciekawe, czy 3tys. zaoszczędzone na gwarancji wystarczyłoby na taką naprawę....

                          Komentarz


                          • #14
                            Tichy, dotyczy silników z 09 roku, teraz już jest nowy napinacz...
                            Черный Bymep

                            Komentarz


                            • #15
                              mulder, to tylko przykład, był napinacz, kto zagwarantuje, że przy 60tys. nie pęknie łańcuch bo też przyoszczędzili - chodzi o to, że przy niesprawdzonych konstrukcjach typu TSI (no bo nikt tutaj nie dobił nim nawet do 100tys.) lepiej się zabezpieczyć...

                              Komentarz


                              • #16
                                Zastanawia mnie dlaczego gwarancję fabryczną można zamówić tylko przed produkcją auta ...
                                Antyfotoradar Valentine1
                                Harry II Classic+Sirio ML145

                                Komentarz


                                • #17
                                  vaz, zeby mogli zastapic te psujace sie czesci tymi mniej psujacymi sie
                                  bkc+dsg

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez vaz
                                    Zastanawia mnie dlaczego gwarancję fabryczną można zamówić tylko przed produkcją auta ...
                                    Mając taką informację może dany egzemplarz tak produkują aby się nie zepsuł podczas trwania tej dodatkowej gwarancji a kasa dla nich... ;-)

                                    Oczywiście to żart ale kto wie ....
                                    SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                                    SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez grzesk
                                      Zamieszczone przez vaz
                                      Zastanawia mnie dlaczego gwarancję fabryczną można zamówić tylko przed produkcją auta ...
                                      Mając taką informację może dany egzemplarz tak produkują aby się nie zepsuł podczas trwania tej dodatkowej gwarancji a kasa dla nich... ;-)

                                      Oczywiście to żart ale kto wie ....
                                      To byłoby nieopłacalne, myślę, że chodzi o coś bardziej prozaicznego - kontrolę jakości. Wersje z 4-letnią gwarancją są pewnie bardziej rygorystycznie kontrolowane pod względem jakości.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez hondzik
                                        Obie opcje muszą być wykupione przed odbiorem auta z salonu.
                                        to jest jakś bzdura i koles próbuje wcisnąć ci kit
                                        możesz ja wykupić do 18 mies od chwili odebrania auta, z tym, że po 6 miesiącach masz drożej o 25%
                                        poza tym, ja nie doczytałem żeby było ograniczenie przebiegu
                                        ja wykupiłem pełną gwarancję na 2 lata (3480) po 2 miesiącach od odbioru auta- jest to ubezpieczenie od kosztów napraw w Allianz
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Tichy
                                          Zamieszczone przez grzesk
                                          Zamieszczone przez vaz
                                          Zastanawia mnie dlaczego gwarancję fabryczną można zamówić tylko przed produkcją auta ...
                                          Mając taką informację może dany egzemplarz tak produkują aby się nie zepsuł podczas trwania tej dodatkowej gwarancji a kasa dla nich... ;-)

                                          Oczywiście to żart ale kto wie ....
                                          To byłoby nieopłacalne, myślę, że chodzi o coś bardziej prozaicznego - kontrolę jakości. Wersje z 4-letnią gwarancją są pewnie bardziej rygorystycznie kontrolowane pod względem jakości.
                                          po cichu myślałem biorąc tę opcję , że chłopaki na montażu bardziej się przyłożą do roboty :szeroki_usmiech
                                          Antyfotoradar Valentine1
                                          Harry II Classic+Sirio ML145

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Z tego co ja wiem, a pytałem Danielcia, to przedłużenie gwarancji wykupuje sie najpóźniej w dniu odbioru auta, a nie przed produkcją. Tak więc spiskowe teorie o lepszym montażu uważam za obalone.
                                            Zobacz stronę mojego dziecka - podziel się 1% - http://piotrzwolinski.pl/
                                            O II Tour Combi 1.6
                                            Mitsu Carisma 4G93 GDI

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                              Zamieszczone przez hondzik
                                              Obie opcje muszą być wykupione przed odbiorem auta z salonu.
                                              to jest jakś bzdura i koles próbuje wcisnąć ci kit
                                              możesz ja wykupić do 18 mies od chwili odebrania auta, z tym, że po 6 miesiącach masz drożej o 25%
                                              poza tym, ja nie doczytałem żeby było ograniczenie przebiegu
                                              ja wykupiłem pełną gwarancję na 2 lata (3480) po 2 miesiącach od odbioru auta- jest to ubezpieczenie od kosztów napraw w Allianz
                                              temat dotyczy FABRYCZNEJ gwarancji a nie ubezpieczenia, więc czytaj uważnie kolego
                                              i żeby nie było więcej nieporozumień:
                                              1. Skoda Life Plus - GWARANCJA SKODY - Error 404
                                              2. Skoda Life Time - UBEZPIECZENIE KOSZTÓW NAPRAW - Error 404

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez vaz
                                                Zastanawia mnie dlaczego gwarancję fabryczną można zamówić tylko przed produkcją auta ...
                                                Gwarancję fabryczna można wykupić najpóźniej w dniu odbioru samochodu to jest warunek producenta i nie ma nic w związku z produkcją i jego jakością na tym etapie takie są po prostu uwarunkowania producenta
                                                DOBRE OFERTY NA NOWE SAMOCHODY :SKODA ORAZ OPEL, KIA, FIAT, JEEP, PEUGEOT
                                                INTER AUTO KRAKÓW tel.501056142
                                                [email protected]

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez danielcio
                                                  Gwarancję fabryczna można wykupić najpóźniej w dniu odbioru samochodu to jest warunek producenta i nie ma nic w związku z produkcją i jego jakością na tym etapie takie są po prostu uwarunkowania producenta
                                                  Odgrzewam, bo na początku marca sprzedawca w salonie Skoda-Plichta w Gdańsku w dniu odbioru auta odmówił mie sprzedaży gwarancji "Skoda Life Plus" informując, że można ją zamówić wyłącznie przed produkcją auta. W zamian zaproponował zakup ubezpieczenia "Skoda Life Time", ale zakres tego ubezpieczenia, nawet w najbardziej wypasionej wersji, nie jest ciekawy (zwłaszcza za tą cenę). Pytanie - czy zmieniło się ostatnio coś w sprawie terminu kiedy można zakupić wydłużoną gwarancję producenta ? Jeżeli nie, to czy ma ktoś jakieś oficjalne informacje SAP na ten temat, żebym mógł tą sprawę do końca wyjaśnić ?
                                                  Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X